Бібліотека ВСП "Новокаховський фаховий коледж ТДАТУ імені Дмитра Моторного"

A A A

chornobil 01

26.04.21 р. та 28.04.21 р. у читальному залі бібліотеки коледжу пройшли години пам’яті на тему «Чорнобильська катастрофа. Погляд в майбутнє».

Бібліотекар Ірина Полусмяк розповіла студентам МХ9119, ЕІ9120 про аварію на ЧАЕС, яка привела до однієї з найбільших техногенних та екологічних катастроф в історії людства. Спричинила забруднення навколишнього середовища, на довгі роки перетворивши територію довкола станції на зону відчуження.

chornobil 01

Ірина ознайомила студентів з літературою на книжковій виставці «Відлуння Чорнобильської катастрофи» та порекомендувала прочитати художні твори Леоніда Даєна «Чорнобиль – трава гірка», Лідії Віриної «Тієї вогняної ночі», Галини Ковтун «Я писатиму тобі щодня» та збірки «Мужність і біль Чорнобиля», «Набат», в яких висвітлюються страшні події весни 1986 року.

Бібліотекар зауважила, що аварія на ЧАЕС торкнулася життя кількох поколінь, завдала непоправних втрат. Катастрофа позбавила домівок тисячі людей. Проте найголовніше – трагедія забрала та покалічила людські невинні життя.

chornobil 01

Молоді було запропоновано переглянути документальний фільм «До 35-річча Чорнобильської катастрофи. Міфи і дійсність» та відео сюжети про героїзм і мужність ліквідаторів страшної катастрофи.

Особливо зворушила студентів розповідь про пожежників, які ціною власного життя і здоров’я приборкували оскаженілий «мирний атом».

chornobil 01

Усі присутні вшанували хвилиною мовчання тих, хто віддав своє життя, захищаючи людство від атомного лиха.

Молодь зробила висновок, що українці повинні завжди пам’ятати про жертви, які довелося понести внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, і зробити все можливе, щоб історія ніколи не повторилася знову.

chornobil 01

Бібліотекар Ірина Полусмяк