logo

Бібліотека ВСП «Новокаховський фаховий коледж Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного»

Всесвітній день Землі

Всесвітній день Землі

Вперше День Землі був відзначений у 1970 році, і з того часу його проводять щороку 22 квітня. Це свято чистої Води, Землі й Повітря, яке має на меті об’єднати людей планети для захисту навколишнього природного середовища, привернути увагу до екологічних проблем нашої планети.

Метою цього дня є привернення уваги громадськості до нашого спільного дому – планети Земля, нагадування людям про необхідність дбайливого ставлення до природи й турботу один про одного, залучення громадськості до збереження природи та миру.

Засновником цього свята є відомий американський громадський діяч Джон Мортон, який розгорнув кампанію з висаджування дерев і чагарників ще у 1840-х рр. для того, щоб розвивати в людях дбайливе ставлення до навколишнього середовища. Ця ідея так сильно його захопила, що коли він став секретарем штату Небраска, у 1872 р., запропонував встановити спеціальний день, присвячений озелененню.

Цей день – нагадування про екологічні катастрофи, день, коли кожна людина має можливість замислитися над тим, що вона може зробити для розв’язання екологічних проблем.

Сьогодні воєнні дії російського агресора в Україні завдають непоправної шкоди українському довкіллю, тому все частіше з трибун міжнародних майданчиків говорять про екоцид – масове знищення рослинного або тваринного світу, отруєння атмосфери або водних ресурсів, а також вчинення інших дій, що можуть спричинити екологічну катастрофу.

Збитки українському довкіллю від війни перевищили $38 млрд. Ця сума ще збільшиться, адже наразі фахівці не мають доступу до окупованих територій та прифронтової зони:

  • щодня через лісові пожежі від горіння нафтопродуктів і загоряння промислових об’єктів у повітря потрапляють небезпечні речовини. З початку війни кількість таких викидів перевищила 67 млн тонн;
  • загалом в Україні вже постраждало 3 млн га лісів, а це майже третина лісового фонду держави. Деякі з них втрачені назавжди;
  • росія перетворила частину українських чорноземів у найбільш забруднені вибухівкою землі у світі, що робить їх малопридатними для подальшого життя та промислового чи господарського використання;
  • близько третини території України потребуватиме розмінування, на що знадобиться щонайменше 10 років;
  • величезна кількість земельних ділянок забруднена безпосередньо хімічними речовинами;
  • через російських терористів загинули понад 6 мільйонів свійських тварин, та близько 50 000 дельфінів, а рахунок жертв серед диких тварин іде на сотні тисяч або навіть мільйони;
  • росіяни окупували 8 українських заповідників та 12 національних природних парків ;
  • внаслідок військових дій вражені 20% природоохоронних територій України;
  • окупована Асканія Нова на Херсонщині перебуває в стані гуманітарної кризи;
  • 680 618 тонн нафтопродуктів, які згоріли внаслідок російських обстрілів, призвели до значного забруднення повітря;
  • 1000 квадратних кілометрів поверхні Чорного моря забруднені нафтовими викидами від російської військової авіації та суден;
  • Чорнобильській АЕС окупанти завдали збитків щонайменше на 2,5 млрд гривень;
  • зруйновано Каховську ГЕС;
  • високим залишається рівень ядерної загрози на Запорізькій АЕС.

Також треба наголосити, що війна загрожує не лише навколишньому середовищу України, а вже спричинила низку проблем для довкілля в Європі.

Держава-терорист буде нести відповідальність за ВСЕ!

У День Землі в різних країнах за традицією звучить Дзвін Миру, закликаючи людей Землі відчути всепланетну спільність і докласти зусиль для захисту миру на планеті та збереження краси нашого спільного дому.

den zemli 01

Україні дуже потрібен МИР! Українці – мирна, добра і щира нація!
Наша планета Земля – наш дім. Земля України – наш рідний дім!

Бібліотекар Ірина Полусмяк

Авторські права

Усі книги, розміщені на сайті, знайдені у мережі Інтернет у вільному доступі та публікуються виключно з метою ознайомлення в режимі on-line (без можливості завантаження).

Авторські права на матеріали належать їх законним авторам.

Часткове або повне копіювання матеріалів без дозволу авторів заборонено!