logo

Бібліотека ВСП «Новокаховський фаховий коледж Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного»

День слов’янської писемності і культури

День слов’янської писемності і культури

24 травня всі слов’янські країни відзначають День слов’янської писемності і культури, свято, яке повертає нас до спільних джерел мови та культурних надбань, духовно поєднує всі слов’янські народи.

В цей день вшановуємо пам’ять святих рівноапостольних Кирила і Мефодія – просвітників та проповідників християнства, творців слов’янської абетки, що відіграли визначну роль у розвитку й становленні слов’янського письменства і культури, перших перекладачів та проповідників християнства, творців слов’янської абетки.

Кирилиця є вдосконаленою системою письма, названою на честь Кирила. Певною перевагою кирилиці перед глаголицею було відносно простіше накреслення літер. Ця слов’янська абетка вживалася упродовж сотень років і стала основою сучасної абетки багатьох слов’янських народів. Імена Кирила й Мефодія навічно записані в історію слов’ян.

Україна зі здобуттям своєї незалежності також вшановує слов’янських учителів, чий науковий подвиг свого часу сприяв майбутньому становленню й української писемності, сприяв долученню нашого народу до кращих надбань слов’янства. Як зазначають сучасні дослідники, українська мова в колі слов’янських мов посідає особливе місце, адже наявність у ній значної кількості фонетичних і морфологічних відмінностей свідчить про самостійний шлях її розвитку як окремої мови впродовж надзвичайно тривалого часу.

Українською сьогодні розмовляють понад 44 мільйони осіб. За кількістю носіїв вона посідає 15-20-е місце у світі. Українська мова — надзвичайно багата, її словниковий запас нараховує близько 500 тисяч лексем, та є однією із наймелодійніших мов світу.

den pisemnosti 02

Тож утверджуймо й надалі імідж високоосвіченої української нації та плекаймо неоціненний скарб – нашу мову солов’їну. Адже лише любов до власної історії, примноження культурної спадщини свого народу є основами морального та духовного розвитку суспільства.

Бажаємо усім слов’янським народам миру, злагоди та толерантності!

Бібліотекар Ірина Полусмяк

Авторські права

Усі книги, розміщені на сайті, знайдені у мережі Інтернет у вільному доступі та публікуються виключно з метою ознайомлення в режимі on-line (без можливості завантаження).

Авторські права на матеріали належать їх законним авторам.

Часткове або повне копіювання матеріалів без дозволу авторів заборонено!