logo

Бібліотека ВСП «Новокаховський фаховий коледж Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного»

Міжнародний день захисту дітей

Міжнародний день захисту дітей

Щороку 1 червня відзначають Міжнародний день захисту дітей. День захисту дітей: свято надії та добра.

Рішення про створення такого свята прийняли ще в 1949 році у Парижі. Така ініціатива була пов’язана з тим, що після Другої світової війни багато дітей у різних країнах залишились сиротами та не мали даху над головою.

Міжнародний день захисту дітей вперше відсвяткували у 1950 році. Тоді до свята долучилися 50 країні. Головна мета цього дня — це привернути увагу урядових установ, різноманітних організацій та суспільства до проблем, пов’язаних із дітьми.

den zahistu ditey 02

Є навіть спеціальний символ цього дня — це зелений прапор, на якому зображена планета Земля, а довкола неї зображені фігурки дітей різної національності.

У 2024 році День захисту дітей відзначатимуть уже цієї суботи. Для України він зараз як ніколи актуальний — повномасштабна російська агресія змінила життя українських дітей. Вона вкрала у наших дітей дитинство!

Злочини росії проти українських дітей: про що має знати світ!

Країна агресор щодня вбиває та калічить українських дітей; знищує лікарні та школи, забираючи у дітей право на охорону здоров’я та на освіту; депортує їх на власні території та часто не дає можливості потрапити на підконтрольні території. росія також намагається знищити у дітей в окупації або депортованих дітей українську ідентичність, а також проводить масові кампанії з мілітаризації неповнолітніх.

В Україні правоохоронці розслідують понад 3,8 тис. воєнних злочинів російської федерації проти українських дітей.

Станом на 27 травня 2024 року, за даними Офісу генпрокурора, 550 дітей загинули та щонайменше 1354 отримали поранення різного ступеня тяжкості.

Найбільше постраждало дітей у Донецькій (532), Харківській (378), Херсонській (152), Дніпропетровській (139), Київській (130), Запорізькій (108) та Миколаївській (105).

Однак ці дані враховують лише інформацію з підконтрольних уряду територій. Тому, на жаль, реальна кількість дітей-жертв російської агресії більша. Зокрема, станом на 25 травня поточного року 2021 дитина вважалася зниклою внаслідок війни росії проти України.

den zahistu ditey 03

Ще один тяжкий злочин – це депортація українських дітей російськими окупантами.

Від початку повномасштабного вторгнення в Україну росія проводить цілеспрямовану політику депортації, викрадення та русифікації українських дітей, які опинилися на окупованих територіях.

Найбільше страждають діти, які з різних причин були позбавлені батьківського піклування — після того, як їхніх батьків заарештували чи вбили окупанти, внаслідок вимушеного розлучення у зоні бойових дій, діти-сироти чи вихованці інтернатів. Також дітей викрадають з українських державних установ на окупованих територіях, вивозять під виглядом поїздки у «літні табори», звідки вже не повертають до рідних. Цих дітей розподіляють по всій території росії, що ускладнює їх пошук. А багатьох з них віддають на усиновлення до російських сімей. Це відбувається навіть попри те, що справжні батьки можуть бути живими та боротися за повернення своїх рідних додому.

Українським дітям надають російське громадянство, вивозять на територію рф, примусово усиновлюють, призначають «опікунів» та створюють перешкоди для возз'єднання з рідними та повернення на батьківщину. При цьому окупанти намагаються «перевиховати» дітей, проводять щодо них посилену русифікацію та нав'язати «російські цінності».

В Україні офіційно підтверджена депортація чи примусове переміщення окупантами близько 20 тис. дітей. На єдиній державній інформаційній платформі «Діти війни» вказана цифра у 19546 дітей, яка не змінюється вже понад рік. Щодо усіх них інформація верифікована, тобто компетентні структури знають персональні дані депортованих та місця, звідки їх викрали.

Справжня кількість викрадених та примусово переміщених дітей більша, але точні дані встановити надзвичайно важко — росія намагається максимально приховати свої злочини. Наприклад, спочатку вивозить дітей до білорусі.

Цей злочин росія також активно використовує в пропагандистських цілях. Про українських дітей на підконтрольному рф телебаченню говорять, як про «врятованих» російською армією.

den zahistu ditey 04

Поверненням дітей в Україну займаються різні організації. Одна з них — благодійний фонд Save Ukraine, засновником якого є колишній уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба. 24 травня він повідомив, що за весь час організація допомогла повернутися додому 345 дітям. Завдяки проєкту «Шлях додому» з травня 2023 по квітень 2024 року вдалося повернути на підконтрольну територію 100 дітей (94 — з окупації та 6 — з росії).

den zahistu ditey 05

Прийде час — закінчиться війна, і Україна поверне всіх своїх дітей до рідного дому!

Бібліотекар Ірина Полусмяк

Авторські права

Усі книги, розміщені на сайті, знайдені у мережі Інтернет у вільному доступі та публікуються виключно з метою ознайомлення в режимі on-line (без можливості завантаження).

Авторські права на матеріали належать їх законним авторам.

Часткове або повне копіювання матеріалів без дозволу авторів заборонено!