24 серпня 2024 році святкуємо тридцять третю річницю проголошення незалежності України. Сьогодні, які й багато століть поспіль, Україна виборює своє право на незалежність зброєю, тому це свято має дуже вагоме значення для всіх українців.
День Незалежності України — головне державне свято України, яке відзначається щороку 24 серпня на честь прийняття Верховною Радою УРСР Акту проголошення незалежності України, що прийнято вважати датою утворення держави Україна в її сучасному вигляді.
Ухваленням Акта проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року було цивілізовано та у правовому полі реалізовано право Українського народу на самовизначення.
Незалежність України – це аксіома, яка не потребує доведення. Власна незалежна держава – це природний стан та усвідомлений вибір українців.
Сучасна незалежність України базується на тисячолітньому спадку державності й досвіді національного державотворення: 33 роки від створення та ухвалення Акта проголошення незалежності сучасної України й тисячоліття української державності.
Події 1991 року слід розглядати передусім як відновлення Україною своєї державності: у минулому була ціла низка державних утворень, наступником яких так чи інакше може вважати себе сучасна Україна. Передусім ідеться про Українську Народну Республіку, яка припинила своє існування внаслідок агресії з боку російської більшовицької держави.
У 1991 році Україна відновила свою незалежність, але війна за Незалежність України триває. Агресор вдерся на нашу територію з наміром учинити те, що йому не вдалося за всі минулі роки й століття – підкорити Український народ.
Сьогодні ми не лише відстоюємо своє природне право мати власну державу, захищаємо свій цивілізаційний вибір від вторгнення ворога – російської федерації, але і боремося за саме існування Українського народу, за можливість для кожного з нас просто жити та не бути рабом або манкуртом.
Сильна незалежна Україна – це держава, у якій об’єктивно зацікавлений світ. Відстоюючи власну незалежність сьогодні, ми убезпечуємо народи Європи, всі цивілізовані народи світу від можливих посягань з боку російського агресора.
Нехай допоможе Бог всім, хто захищає Незалежність нашої країни зі зброєю в руках і всім, хто докладає неймовірних зусиль задля нашого щасливого майбутнього.
Бажаємо нашій Україні миру, стрімкого розвитку, успішного майбутнього та швидкої відбудови! Хай підростаюче та майбутнє покоління нашої неньки завжди пишається своєю Батьківщиною, а зірка свободи та миру завжди освітлює шлях нашої країни!
Топ-10 цікавих фактів про незалежність України
- 16 липня 1991 року вперше святкували День Незалежності України, пізніше дату перенесли на 24 серпня.
- На Всеукраїнському референдумі народ ухвалив рішення про проголошення незалежності української держави. На аркуші був лише одне запитання: «Чи підтверджуєте ви Акт проголошення незалежності України?» Понад 90% українців з усіх областей відповіли згодою.
- 23 серпня 1991 року вранці була написана чернетка Акту проголошення незалежності України. Акт написали Леонтій Сандуляк та Левко Лук’яненко у звичайному шкільному зошиті.
- 24 серпня 1991 року на надзвичайному позачерговому засіданні ВР УРСР 346 депутатів проголосували за незалежність України.
- Після завершення позачергового засідання біля трибуни Верховної Ради опозиціонери виконали гімн Українських Січових стрільців. Пісню також підхопили люди, що мітингували на вулиці.
- В’ячеслав Чорновіл запропонував занести до зали ВР синьо-жовтий прапор, з яким українці стояли на барикадах біля російського Білого дому. Потім прапор підняли над куполом парламенту.
- 28 січня 1992 року Державний прапор України було офіційно затверджено як державний символ незалежності.
- Перший військовий парад, що був присвячений Дню Незалежності України, провели 24 серпня 1994 року.
- Польща стала першою державою у світі, яка визнала незалежність України.
- Національну валюту України було введено в обіг 2 вересня 1996 року.
Цікаві факти про Україну
- Україна є найбільшою державою за своєю площею у Східній Європі.
- На території українських земель діяв перший вищий навчальний заклад у Східній Європі – Острозька академія, яка була заснована князем Острозьким Костянтином-Василем у 1576 році.
- Однією з найдавніших конституцій у Європі є Українська Конституція Пилипа Орлика, яку було проголошено 1710 року. Зараз оригінал першої сторінки Конституції зберігається в Національному архіві Швеції.
- 1934-го на конкурсі краси мов у Парижі українську мову було визнано найкращою, наймилозвучнішою та найбагатшою у світі. Вона посіла друге місце після італійської.
- Українці – найспівучіша нація у світі, яка створила близько 200 тисяч народних пісень. Більше жодна нація світу не має такої кількості пісень. В ЮНЕСКО зібрано дивовижну колекцію українського фольклору та пісень народів світу. В українському фонді налічується 15,5 тисячі народних пісень, друге місце посідає Італія, яка має 6 тисяч народних пісень.
Бібліотекар Ірина Полусмяк