Для впровадження актуальних форм і методів бібліотечно-інформаційного обслуговування користувачів, просування сучасних бібліотечних послуг Науково-методичний центр ВФПО 25 вересня 2024 року провів в онлайн-форматі семінар «Формування іміджу бібліотеки за допомогою соціальних мереж», в якому брала участь бібліотекар нашого коледжу Ірина Полусмяк.
Під час семінару були розглянуті такі питання:
- Розвиток бібліотерапії та промоція читання для покращення ментального здоров’я української молоді;
- Представлення проєкту «Берлін Бібліотечний» (за допомогою якого збирається інформація про наявність книжок українською мовою у столичних книгозбірнях і далі складається інтернет-мапа);
- Соціальні мережі як невіддільна частина для просування бібліотечного іміджу.
Сучасна бібліотека – це не лише сховище для книг, а й своєрідний електронний архів, місце, де можна отримати доступ до інформації як на традиційних носіях, так і в електронному вигляді. Це соціальний інститут, діяльність якого спрямована на забезпечення рівного доступу до інформації, за умов розвитку процесів гуманізації освіти, її інформатизації, відкритості й формування освітніх інформаційних потреб, який здатен якісно забезпечити технологічний, соціальний і освітній доступ до інформації. Нерідко необхідну інформацію дослідник отримує саме в бібліотеці, оскільки вона є «інтелектуальним посередником» між людиною та інформацією.
Останнім часом серед українських книгозбірень набули популярності нові медіа, які можуть стати ефективним способом популяризації бібліотеки. Щоб розвивати та привертати увагу до власного контенту, слід зазначити, що сучасні медіапрактики надзвичайно привабливі. Форуми, блоги, месенджери та соціальні мережі стають основними трансляторами та ініціаторами нової інформації. Таким чином, інтернет надає платформу для просування бібліотечного іміджу, адже його інструменти сучасні, оперативні та інтерактивні. Найбільш перспективним інструментом формування іміджу книгозбірні у період тотальної інформатизації є соціальні мережі. Сторінки бібліотек у соціальних мережах різко підвищують інтерактивність обміну інформацією, а також суттєво підвищують інтерес до бібліотечної справи.
Про «Іміджеві аспекти бібліотеки ЗВО: від соціальних мереж до нетривіальних ідей» говорили представники бібліотеки ім. Л. Канішенка Західноукраїнського національного університету: директор, Казимир Возьний, завідувачка читального залу бібліотеки Ірина Любезна, провідний бібліотекар бібліотеки Наталя Бруханська.
«Гід берлінськими бібліотеками, що надихає читати» - про роботу бібліотек у Німеччині, зокрема в м. Берлін розповіла Марія Чинкіна, засновниця проєкту «Берлін разом з Ї».
В рамках семінару було оголошено результати конкурсу «Найкращий бібліотечний онлайн-сервіс 2024» та відзначено переможців, а також презентовано другу частину збірки «Моя незламна Україна», куди увійшли авторські прозові твори студентів і педагогічних працівників.
Було цікаво, змістовно, корисно.
Бібліотекар Ірина Полусмяк