У навчальному посібнику наведені загальні відомості з геодезії, розглянуті системи координат, що використовуються в геодезії. Описані будови геодезичних приладів їх перевірки та технологія вимірювання ними відповідних елементів на місцевості, а також відомості про лазерні нівеліри та рулетки, будова номограмного та електронного тахеометрів.
Розглянуті теорія і способи кутових і лінійних вимірів, питання створення геодезичних і знімальних мереж у виробництві топографічних зйомок. Викладені деякі елементи теорії математичного опрацювання геодезичних вимірів.
Розглядаються питання сучасної Державної геодезичної мережи України, побудови планових знімальних геодезичних мереж.
Наведена методика побудови висотного обґрунтування технічним і тригонометричним нівелюванням.
Висвітлені методи тахеометричного знімання місцевості, способи знімання контурів та ситуації, виносу в натуру проектних точок, рішення інженерних задач на місцевості.
Послідовне розкриття різних способів побудови геодезичного обгрунтування i виконання знімань місцевості значно полегшить студентам засвоєння предмету.
На сучасному етапі розвитку суспільства геодезичні організації забезпечені найновішими приладами i устаткуванням, які вимагають від виконавця високої фахової підготовки. Для цього в навчальному посібнику наведено характеристики електронних нівелірів, будова електронного тахеометра Leica TC 4031 і керування ним, а також цифрові планіметри та лазерні рулетки які дадуть студентові поняття про сучасні геодезичні прилади вживаних в геодезії.
Посібник може бути корисний для студентів інших спеціальностей будь-якої форми навчання, які вивчають курс геодезії та інженерів-геодезистів.
Тельнов В.Г. Геодезія: навч. пос. – Дніпро: НТУ, 2019. – 317 с.